Sena Stone

Kanal Serisi 1,5 X 10

925,51 

Açıklama

Kanal Serisi 1,5 X 10. Üreticisinden; Doğal ve yapay taşları satın alabileceğiniz Türkiye’nin ilk online taş merkezi. Patlatma taş ve Antik tuğla kaplamalar ile mekanlarınız artık İstanbul Taşçı ile eşsiz olacaktır. Patlatma 3D görünümü ile oldukça güzel bir kombin oluşturan ürün otantik görünüm katmak istediğiniz mekanlar için ideal bir seçim olacaktır.

UYGULAMA
* Mozaik taşların yapıştırılacağı yerin yüzeyi ; Temizlenmeli ,Boya kabartılarından arındırılmalıdır.
* Uygulamanın ilk evresinde kullanılan harç hem fileli taşların arkasına hem de uygulanacak yüzeye sürülmelidir.
* Kullanılacak olan harç rengi alınan taşın rengiyle bağlantılı olmalıdır. Beyaz harç daha temiz bir görünüm ve daha düzgün bir işçilik sağlar. Siyah veya koyu gri mermer patlatma döşenecekse siyah fayans harcı alınmalıdır.
* Aldığınız doğal taş mozaik (Traverten,Mermer) Güneş gören yüzeylere yapıştırılacaksa, yüzey önce az su ile tamamen ıslatılır. Yoksa harcın suyunu duvar emer ve sağlıklı bir yapışma sağlanamaz. Bu kural fayans döşemesinde ve diğer cephe kaplamalarının döşenmesinde de geçerlidir. (fileli taşların arkasına da harç sürmeyi unutmayınız).

ÜRETİM
*Doğal Taş Mozaik diye adlandırdığımız bu ürünlere Fileli Doğal taşlarda denmektedir.

*Normal ölçülerden küçültülüp ,inceltilmiş oldukları için binaya getireceği yük azaltılmıştır.

*iç ve dış cephe kaplamasında kullanılan doğal, dekoratif ve modern bir üründür.

*Küçük ölçülerdeki 1cm ile 5 cm arası boyutlarındaki taşları değişik şekillerde file üzerine yapıştırılır,bu işleme dizgi denir,dizgi aşaması sadece el işçiliği ile gerçekleşir.

*30,5×30,5 cm olan fileler birbirine kilitlenecek tabletler halinde üretilir.

*Patlatma mozaikler içinse kullandığımız bu taşlar ( traverten-mermer-diğer doğal taşlar ) filelere yapıştırılmadan önce küçük ebatlar halinde hazırlanır ve doğal yüzeylerinin görülebilmesi için özel olarak kırıldıktan sonra dizgi işlemine başlanır.

*İstendiğinde bu taşlar tamburda eskitilerek, yüzeylerini eskitme uygulanarak daha yumuşak ve pürüzsüz bir şekle sokulabilir.

*Taşlar filelere yapıştırılmış olduğu için, her türlü yüzeye uygulama kolaylığı sağlayacak esnekliğe kavuşturulmuştur

TANIMLAMA

Honlama : Traverten ürünlerinin yüzeylerinin bazı işlemlerden sonra yarı mat hale getirilmesine “Honlama” denir.

Honlanmış yüzeyleri küçük bir dokunuşta ilk olarak saten dokusunu bize hissettirir, yüzeyine düşen ışığı ne yansıtacak kadar parlak, ne de mat bir halde görünmez.

Cilalama : Traverten ürünlerinin yüzeylerinin bazı işlemlerden sonra yüzeyine düşen ışığı yansıtacak kadar pürüzsüz mükemmel parlak bir yüzeye kavuşmasına “Cilalama” denir.

Fırçalama ( Patinato ) : Traverten ürünlerin yüzeylerinin bazı özel fırçalar yardımıyla Eskitilmiş bir doku kazanmasını sağlama işlemine “Fırçalama” veya “Patinato” denir.

Kenar Kırma : Traverten ürünlerin yüzeylerinin bitiş yani kenarlarının mekanik uygulamalar sonucunda kenarlarının hafifçe kırılarak antik , eskitilmiş bir görünüm ve doku kazandırılması işlemine kenar kırma denir.

Yüzeyi fırçalama işlemi yapılmış bir ürün ile iyi bir ikili oluşturur.

Eskitme – Tamburlama : Traverten ürünlerin yüzeylerinin asırlar boyunca doğal olarak maruz kaldığı erozyona uğramış ve eskimiş görünümünün ; doğal olmayan yani mekanik yollar ile yapılmasına

“Eskitme” veya “Tamburlama” denir.

Dolgu : Travertenin bünyesinde hiçbir işlem olmaksızın doğal olarak bulunan boşlukların veya gözeneklerin özel traverten çimentosu veya özel hazır dolgu maddeleri ile doldurulmasına “Dolgu” denir.
ÜRÜNLER İSTANBUL İÇİ NAKLİYE FİRMASI İSTANBUL DIŞI AMBAR İLE KARŞI ÖDEMELİ OLARAK GÖNDERİLİR

Close
Close
Kapat
Şifreni mi unuttun?
Close
Sepet