Kültür Tuğlası El Yapımı

[vc_row][vc_column][rev_slider_vc alias=”kultur-tuglasi-el-yapimi”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_tabs active_section=”1″ el_class=”tab-stil-1″][vc_tta_section title=”Ürün Açıklama” tab_id=”1486634264018-b1109a28-9eb0″][vc_column_text]

Kültür Tuğlası El Yapımı : Bu ürün motifimizin imali doğal duvar kaplama kil malzemesinden yapılmaktadır.Her çeşit cephede kullanılabilmekte olan Kültür Tuğlası El Yapımı her ortama uyan renk türleriyle antik,eskimiş,çıkma,eskitilmiş,tuğla stoklarımızda mevcuttur.Eskitme tuğla kaplama,Kültür Tuğlası El ST / 1900 el yapımı tuğla kaplamaları ve özel üretim tuğla kaplamalası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek ve fiyatlarını öğrenebilmek için sitemizde inceleme yapabilir yada bizlerle irtibatta bulunabilirsiniz.

Kültür Tuğlası El Yapımı klinker Tuğlalar
klinker Kültür Tuğlası El Yapımı Tuğla kaplama
[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Ürün Modelleri” tab_id=”1486634264062-4f0e89ad-c49a”][vc_column_text]
Kültür Tuğlası El Yapımı klinker Tuğlalar
klinker Kültür Tuğlası El Yapımı Tuğla kaplama
[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Uygulama Galeri” tab_id=”1486634426949-c4bf8cdf-16ca”][vc_column_text] [/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Derz Çeşitleri” tab_id=”1486634472091-cfa473c8-38e0″][vc_column_text] [/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Kullanım Alanları” tab_id=”1486634541125-668a6c0f-e6de” el_class=”g-style-sb”][vc_column_text] [/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Montaj Şekli” tab_id=”1486634455103-7f08505d-db20″ el_class=”g-style-sb”][vc_column_text] [/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Ürün Aksesuarları” tab_id=”1486634559704-0c1aaf3b-c8fc” el_class=”g-style-sb”][vc_column_text] [/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_tabs][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_accordion color=”pink” gap=”1″ c_position=”right” active_section=”” collapsible_all=”true” el_class=”tab-stil”][vc_tta_section title=”TUĞLADA DERZİN ÖNEMİ” tab_id=”1486635469313-66f3abf5-5b07″][vc_column_text css=”.vc_custom_1488277955079{margin-top: -20px !important;margin-right: -20px !important;margin-bottom: -10px !important;margin-left: -20px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 20px !important;padding-right: 15px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 15px !important;border-left-color: #000000 !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #000000 !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #000000 !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #000000 !important;border-bottom-style: solid !important;}”]

Tarihi, geleneksel ve etkileyici görüntüye sahip olan bir dokuyu elde etmek amacıyla seçmiş olduğunuz taşlar kadar uygulayacağınız derz ve derzin rengide çok mühim olacaktır. Çoğunlukla derzlerin sadece taşların aralarına doldurmasına önem verilmeli ve taşların görünür yüzeylerini pisletmesine asla izin verilmemelidir.Ancak derz uygulamasında aşağıdaki tavsiyelerden faydalanarak, aynı modelden birden fazla kontrast görünüme ulaşabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”KÜLTÜR TUĞLASI MONTAJI” tab_id=”1486646801131-67953cec-7107″][vc_column_text css=”.vc_custom_1488279144004{margin-top: -20px !important;margin-right: -20px !important;margin-bottom: -10px !important;margin-left: -20px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 20px !important;padding-right: 15px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 15px !important;border-left-color: #000000 !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #000000 !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #000000 !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #000000 !important;border-bottom-style: solid !important;}”]

Kültür Tuğlası Montajı : İlk olarak gerekmekte olan ürün siparişini ( tuğla, köşe aksesuarı, yapıştırıcı ve derz ) ve montaj için gerekmekte olan yardımcı alet ve edevatların ( mala, terazi, çirpi, çekiç, ispirel, kova, tel fırça, metre vs. ) teminini yaparak hazırlıkların sona ermesinin akabinde, duvar için yapıştırıcı hazırlanarak taraklı malanın yardımı ile yapıştırıcı iyice yüzeye yayılmalı yada ürüne mala yardımı ile iyice sürülmelidir. Hemen sonra terazi yardımıyla ilk sırayı çirpi ipi ile işaretleyerek terazisinde bir tane düz çizgi duvara işaretlenmeli, ondan sonra ise tuğlalar teker teker aynı çizgi üzerinde yüzeye yapıştırılmalı ve ilk olarak köşe kısmıdan başlanmalı, eğer köşe L aksesuar tercih edilmiş ise ilk olarak L köşe tuğlasından başlanmalı, peşinden sıralı olarak şaşırtmalı bir şekilde yapıştırılmalıdır. Yapıştırıcının kurumasının akabinde ( takribi 6 ile 12 saat ) var ise bulaşmış olan harçlar temizlenmeli ve derz uygulamasına geçilmelidir. Derz hazırlanıp poşetine ( derz poşetine ) koyulmalı ve derzler taşmayacak biçimde aralıklara uygulanmalıdır. Derzin prizlenmesinin hemen ardından bir ince ağızlı iskarpile yardımıyla düzeltilmeli var ise taşmış olan derzler tek fırça yardımıyla temizlenmeli, son olarak yüzeyi yıkayarak temizlemekte yarar var, çimento artıklarından arınmış olur.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”TUĞLA KAPLAMA AVANTAJLARI” tab_id=”1486634603230-732b5c98-2c52″][vc_column_text css=”.vc_custom_1488277846546{margin-top: -20px !important;margin-right: -20px !important;margin-bottom: -10px !important;margin-left: -20px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 15px !important;padding-right: 15px !important;padding-bottom: 15px !important;padding-left: 15px !important;border-left-color: #000000 !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #000000 !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #000000 !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #000000 !important;border-bottom-style: solid !important;}”]
 • Görünümü ve dokusuyla natural taş efektifi sağlamaktadır. Natural taş ile benzer performansı gösterir ve natural taşın dez avantajlarını ortadan kaldırır.
 • Dekoratif tuğlalar, sıvası bitmiş bütün yüzeylerde kolaylıkla uygulanabilir.
 • Boya ve izolasyon gibi ekstra masrafları tamamen ortadan kaldırarak maddi zararı en aza indirger.
 • Sıvı ve nemden etkilenmez. Bu vaziyete maruz kalan kısımlara kolayca uygulanarak bu gibi aksilikler ortadan kaldırılır.
 • Doğal taş uygulamalarında çoğunlukla meydana gelen, taşın yüzey kısmında bar oluşumu, bölgesel kopma ve parçalanma gibi olumsuz vaziyetleri ortadan kaldırır.
 • İstenilen bütün yüzeylere kolayca monte edilebilir, statiği hiçbir biçimde etkilemez ve kullanıldığı cepheye ekstra bir ağırlık bindirmez.
 • Ayrıca basit demonte niteliği sayesinde söküm masrafını da en aza indirger.
 • Delinebilir ve kesilebilir. Üstüne dekoratif maksatlı herhangi bir materyal asılabilir.
 • Profillerden sütun ve kemer oluşturulup, istenilen alanlarda gerek ara bölme duvarlar gerek ise şömine, tonoz vb. işlemler gerçekleştirilebilir.
 • Yapıştırıcı yardımıyla çok kısa sürede montajı yapılarak uygulama süresinden tasarruf edilir.
 • Özellikle otel, SPA merkezi, cafe-restaurant, mağaza gibi ticari işletmelerde dekorasyon farklılığı gerektiren yerler için pratik ve etkileyici bir çözümdür.
 • İnşaat kirliliği (kum, çimento vb.) meydana gelmez, çevreye zarar vermez.
 • Yapı ve inşaat izni gerektirmez.Tadilatlarınızda boya kaplama biçiminde kullanılmaktadır.
 • Hafifliği sebebiyle portatif stantlara gönül rahatlığıyla monte edilebilir.
 • Montaj tekniği sayesinde desenlerin aralarındaki birleşim yerlerinde görüntü devamlılığı sağlanmaktadır.
 • Her çeşit yüzey ve tavanlara doğrudan yapıştırıcı yardımıyla;veya karkasla alt yapının hazırlanması ile basit bir şekilde monte edilebilir.
 • Tuğlaların alt kısmına yalıtım malzemeleri uygulanabilir ve yalıtım yapılmış yüzeylere monte edilebilir.
 • Kaba bir inşaattan, herhangi bir uygulama yapılmış duruma kadar; her aşamada her yüzeye uygulanabilmektedir.
 • Sıvasız beton üstüne montaj yapılabildiği için sıva, boya veya ek bir kaplama masrafını ortadan kaldırır.
 • Kendiliğinden ayakta durabilen herhangi sağlam bir yüzeye ek bir destek sistemine gerek duymadan uygulanabilir.
 • Dekupaj testere veya elmas testere yardımı ile kolaylıkla kesilip istenilen ölçüye getirilebildiğinden, her boyut ve şekildeki alanlar basit bir şekilde kaplanabilir.
 • Hafif yapısı sayesinde rahatça taşınıp montajı yapılabildiği gibi; montaj sonrasında da yapılarınıza ek bir yük getirmez
 • Deprem v.b. gibi kritik anlarda yapınızın davranış biçimini olumsuz yönde etkilemez.
 • Mağaza, stant gibi yerlerde dekor maksatlı tasarımlarla ve portatif uygulamalarda kolaylıkla kullanılabilir.
 • Esnek yapısıyla oval, yuvarlak yüzeylere monte edilebilmesinin yanı sıra kolonlarda giydirme yapılabilmektedir.
 • Doğal taş uygulamasının mümkün olmadığı tavan, kiriş, kemer gibi yerlerde de kullanılabilir.
 • İç ve dış cephelerde kullanılabilir.
 • Doğal taş ile günler sürecek bir uygulama, birkaç saat içerisinde çok daha düşük bir masraf ile ve sorunsuz bir şekilde tamamlanabilir.
 • Hızlı ve kolay montajı sayesinde; dekorasyon değişikliklerinde kolayca kullanılıp, süreden ve maliyetten büyük tasarruf sağlar.
 • Yeni bir dekorasyon değişikliğinde doğal taş yada benzeri işlemlere göre; çok daha düşük masraftadır.
 • Ekstra bir bakım gerektirmez. Yıkayarak yada silerek rahatlıkla temizlenebilir.
 • İnce yapısı sayesinde, yaşam alanlarınızın daralmasını önler.
 • Düşük ağırlığı ve hacmi sayesinde, uygulanmış olan mekanlarda ısıtma ve soğutmaya olumsuz yönde etki etmez.
 • Dekoratif Kültür Tuğlası Uygulama Alanları : İç ve dış mekânlar, cephelerde, tavan ve duvarlarda, kapalı çarşı mimarisinde uygulamalarında, kemer tonoz tavan, kubbe tavan yapımı, villalar, oteller, restoranlar, içecek mahzenleri, prefabrik yapılar, SPA ve Hamamlar, kafe ve barlar,
 • konutlar, ofisler, mağaza ve showroomlar, fuar stantları, portatif uygulamalar, bahçeler, mutfaklar, tavanlar, banyolar, özetle yaratıcılığınıza kalmış her türlü iç ve dış mekânda duvar kaplama, tavan kaplama ve cephe kaplama olarak kullanılır.Değerli müşterilerimize projelerinde mimari hizmette sunmaktayız. 3D boyut görsel sunumlarımız ücretsizdir.
[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”TUĞLA KAPLAMA SİPARİŞLERİNİZ” tab_id=”1486634742887-96668d16-470c”][vc_column_text css=”.vc_custom_1488279268992{margin-top: -20px !important;margin-right: -20px !important;margin-bottom: -5px !important;margin-left: -20px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 20px !important;padding-right: 15px !important;padding-bottom: 10px !important;padding-left: 15px !important;border-left-color: #000000 !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #000000 !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #000000 !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #000000 !important;border-bottom-style: solid !important;}”]

Tuğla Kaplama Sipariş Vermek İçin Ben Duvar Ölçümü Alabilir miyim? : Dekoratif tuğla siparişinizi vermeden evvel duvarınızın yatay ( en ) ve yükseklik (boy) ölçülerini kendiniz ölçmeniz ve varsa köşe uzunluk ( yükseklik ) ve kaç köşe olduğunu not almalısınız ki ona göre L köşe aksesuarı temin etmelisiniz. Tuğla kaplama paketleri 1 m² karton paketler içinde satılır.

Dekoratif Tuğlaların Fiyatı Nedir : Fiyatlarımız, ürün formatına, modele ve alım miktarına göre değişmektedir. Talebinizin ayrıntılarını (model tercihiniz, metraj vb.) bize bildirmenizin ardından fiyatı size bildirmekteyiz. Ürünlerimiz A ve A+ segmente hitap eden elit ve kaliteli ürünlerdir. Göreceli bir kavram olmakla birlikte, fiyatlarımız kesinlikle doğal malzemeden ucuz değildir. ( Fiyat listemize, web sitemizin ana sayfada bulunan fiyat listesinden ulaşabilirsiniz. )

Dekoratif Tuğlaları Paket Olarak Almalıyız : Sena stone ürünleri, modele göre alanları 1 m² arasında değişen standart ölçülerde paketlenir.

Dekoratif Tuğlaların Stok Varmı : Sena stone olarak yüksek miktarlı stoklu çalışmaktayız.( Popüler ürünlerde ) Türkiye’deki stoklarımızda , tuğla ile plaka – panel formatlı modellerimizde asorti halinde optimum 10000 m2 , diğer formatlı modellerimizde opt 3000 Adet daimi stoğumuz bulunmaktadır. Stoklarımızda bulunan ürünlerimiz 2005 senesinden bu yana en çok talep gören modellerimizden oluşmaktadır.

Dekoratif Tuğlaların Kaç m² Almalısınız : Alanınızın m² cinsinden ölçüsünü metrekare alanına girdiğinizde, gerekli paket adedi sistem tarafından hesaplanır. Hesaplanan adetteki Tuğlaların toplam alanı, duvar alanınızla kıyaslayın.

Teslim Süresi : Stoklarımızda bulunan ürünlerde teslim süremiz 1-2 iş günüdür. Sena stone olarak aylık düzenli ithalatımız bulunmaktadır. Bu niteliğimizle stoklarımızda bulunmayan ürünleri teslim süremiz minimum 2 hafta maksimum 8 haftadır.

Montaj Süresi Ne Kadardır : Montaj süresi uygulama ayrıntısına göre değişiklik göstermektedir.4 kişilik montaj ekibi bir günde ortalama 50 m2 alanın montajını yapabilir.

Ürün İade Şartları : Siparişinizi tamamlamanızın ardından, fatura kesilene dek cayma hakkınızı kullanıp siparişlerinizi iptal edebilirsiniz. Fatura kesildikten sonraki üretim aşaması sürecinde ya da teslimat sonrasında (ayıplı olması durumu dışında) iadelerde %20 cayma bedeli uygulanarak, toplam tutarın %80’i iade edilir. Tüm sipariş yerine yalnızca belirli bir miktar ürünü iade etmek istediğiniz takdirde ise %25 cayma bedeli uygulanır. Tuğlaları siparişinizden evvel numune alarak prova yapmanızı tavsiye ediyoruz. Sena stone, ürünlerini en uygun fiyat ve en hızlı gönderim seçenekleri ile satışa sunmaktadır, cayma bedeli olmadan iade alınması durumundaysa, sipariş masrafları özel üretim yapılan ve siparişi oluşturulan ürünlerin stoklanması,tekrar satışa sunulması, bu politikayı ortadan kaldırdığından dolayı, cayma bedeli uygulanıyor. İadeye sebep olacak herhangi bir durumun oluşmaması ve müşteri memnuniyetinin en üst seviyelere taşınması için çalışmaktayız.

Ürün Garanti : Sena stone tuğla kaplama ve fiberglas duvar kaplama panellerinin garanti süresi 10 yıldır.

Aksesuar Siparişleri Hakkında : Tuğla kaplamalarda, yapıştırıcı ve derz dolgusunun yanı sıra köşe L aksesuarı ve mihenk taşı siparişinize ekleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgiyi ve montaj kiti görsellerini montaj kiti sayfasından inceleyebilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”TUĞLA HAKKINDA MERAK EDİLENLER” tab_id=”1486634797938-e701750d-6551″][vc_column_text css=”.vc_custom_1488279362629{margin-top: -5px !important;margin-right: -20px !important;margin-bottom: -5px !important;margin-left: -20px !important;border-top-width: 1px !important;border-right-width: 1px !important;border-bottom-width: 1px !important;border-left-width: 1px !important;padding-top: 20px !important;padding-right: 15px !important;padding-bottom: 20px !important;padding-left: 15px !important;border-left-color: #000000 !important;border-left-style: solid !important;border-right-color: #000000 !important;border-right-style: solid !important;border-top-color: #000000 !important;border-top-style: solid !important;border-bottom-color: #000000 !important;border-bottom-style: solid !important;}”]

Tuğlaların Renkleri Birebir Aynımı : Ekranda görmüş olduğunuz renk tonuyla ürünün renk tonu değişiklik gösterebilir, sanal ortamdaki renkler gerçek ortamda farklı olabilir. Numune alarak gerçek ortamda doku ve renk deneyimini yaşamanızı tavsiye ediyoruz.

Tuğlaların Hangi Malzemelerden Üretilir : Çimento, özel pigment toz boya ve doğal taş tozundan üretilmiştir.

Tuğla Kaplamalar İthalmidir : Tüm ürünlerimiz,aksesuarlar ve yapıştırıcılar da dahil yerli üretimimizdir.

Tuğlaların Dış Cephede Kullanılıyor mu : Evet. Su ve nemden etkilenmemesi, dokusunun dökülmemesi , dış hava şartlarına uyumlu olması ve özellikle genleşme ve çekme oranın minimum düzeyde olmasından ötürü dış cephe kullanımı için uygundur.Ürünlerimiz su ve nemden etkilenmez. Islak hacimler de dahil suyun içerisinde dahi kullanımı mümkündür.

Tuğlalar Isıya Dayanıklımı : Teknik verilerle – 30 ile +120 C derece aralığında herhangi bir deformasyon ve şekil bozulması oluşmaz.

Tuğlalar Darbeye Dayanıklı mı : Evet. Çok ince bir malzeme olmasına karşın darbelere karşı mukavemeti yüksektir.

Tuğlaların Montajı İçin Yüzey Nasıl Olmalı : Düz ve sağlam bir yüzey yeterlidir. Kaba sıva üzeri dahil her türlü yüzeye monte edilir.

Tuğlalar Kesilebilir mi : Evet. İspirel veya elmas testere ile basitçe kesilebilir.Köşeler macunla düzgün hale getirilir.

Tuğlalar Oval Yüzeyler Uygulanabilir mi : Bazı modellerimizi , belirli çaplardaki yuvarlak kolonlara , iç bükey ve dış bükey alanlara kaplama mümkündür.

Tuğlalar Boyanabilir mi : Evet. Bütün ürünlerimiz kataloglarımızda ve web sayfamızda gördüğünüz biçimde doğal doku ve doğal renktedir. İstenilirse , Montaj Sonrası , su bazlı yada akrilik boyalar ile komple boyanabilir. Ürünümüzün yüzeyindeki doku , boya uygulaması sonrası kaybolmamaktadır. Hiçbir bakım gerektirmez. Oluşan kir ve tozları temizlerken silinebilir yıkanabilir.

Tuğlalar Zemin Uygulanır mı : Hayır. Ürünlerimiz duvar ve tavanlarda kullanılır,zemine uygulanmaz.Yük taşıma özelliği bulunmamaktadır.

Tuğlalar Üzerine Birşey Asılabilir mi : Tuğlaları uygulamış olduğunuz yüzeye herhangi bir nesne asmanız olasıdır, monte edeceğiniz eşyanız Tuğlaların üzerinde değil, arkasında bulunan yapı elemanında yük aktaracağından dolayı herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Tuğlalar Montajını Yapacak Ustanız Var mı : Montajlama hizmetimiz opsiyonel olarak satın alabileceğiniz hizmetimizdir. Sizin çalıştığınız duvar / montaj ekibi yardımıyla montajlama yapmayı tercih edebilirsiniz. Ayriyetten sizin için montaj ekibi yönlendirme konusunda yardımcı olabiliriz.

Tuğlalar Sağlığa Zararı Var mı : Tuğlalar, kanserojen madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zararı bulunmadığına dair sertifikalandırılmıştır.Aynı,evinizin duvarlarını oluşturan malzemelerden imal edilmiştir.

Tuğlalar Suya Neme Dayanıklı mı : Tuğlalar yapısı gereği, su ve nemden etkilenmeyen bir materyal olması sebebiyle son derece sağlamdır, – 30 ile +120 C derece aralığında herhangi bir deformasyon ve doku bozulması yaşanmamaktadır.

Tuğlalar Rengini Değiştirebilir miyim : Değişik bir renk tercihiniz olması halinde almış olduğunuz veya kullanmakta olduğunuz taş, tuğla veya beton dokulu bütün Tuğlalar dilediğiniz renk boya ile farklı bir renge boyamanız mümkündür.

Tuğlalar İç Cephe Yada Dış Cephe Kullanılır mı : – 30 ve +120 derece arasında ısıya dayanıklı olması, su ve neme karşı dayanıklılık, genleşme ve çekme değerlerinin minimum düzeylerde olması, hafifliği sebebiyle inşaatın statiğine ekstra bir yük bindirmemesi, ve minimum 10 seneye varan solmazlık garantisi, Sena panel fiberglass kaplama panellerinin dış cephe kullanımları için özellikle tercih edilmesini sağlamaktadır.

[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row]